לשכת התעסוקה, לשכת העבודה

Resumes קורות חיים
קורות חיים
לשכת התעסוקה
קורות חיים
קורות חיים
קורות חיים > לשכת התעסוקה

כל מה שרציתם לדעת על לשכת התעסוקה

לשכת התעסוקה הנה גוף במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (תמ"ת), אשר אחראית על חוק שירות התעסוקה. מטרת שירות לשכת העבודה היא לעזור לפונים אליה למצוא תעסוקה, ולמעסיקים למצוא עובדים. מדובר על שירות ממלכתי ומעבר לייעודו העיקרי של יצירת הקשר בין המעביד לעובד, השירות מספק גם מידע על שוק העבודה, מספק ייעוץ תעסוקתי והכוונה, ומקיים מבחני זכאות לקבלת הבטחת הכנסה.
מדובר למעשה על מרכז אליו מגיעים אנשים המעוניינים לעבוד, אנשים שמחפשים עובדים, ואנשים אשר נמצאים בשלב התלבטות בנוגע להמשך הדרך המקצועית שלהם.

השירותים אותם מספקת לשכת התעסוקה:

בארץ פועלות כ-72 לשכות המיועדות לדורשי העבודה (כנסו לרשימת סניפי לשכת התעסוקה), השירות הניתן על ידן הוא ללא תשלום והוא מתנהל תוך שמירה מוקפדת על צנעת הפרט. בנוסף לשירות הפרונטאלי שקיים בסניפים, ובנוסף לשירות הטלפוני, בכל סניף יש גם עמדה ממוחשבת שנקראת משרומט, ובה ניתן לחפש עבודה אשר הולמת את הכישורים האישיים שלכם. כמו כן, יכולים דורשי העבודה להיכנס לאתר האינטרנט של שירות התעסוקה ולקבל מידע אודות השירותים השונים שמספקת הלשכה.

מי יכול לגשת ללשכת התעסוקה ולקבל שירות?

לשכות התעסוקה מספקות שירות לכלל הציבור ולקבוצות מיוחדות. חיילים משוחררים יכולים לגשת ללשכת העבודה בכדי לממש זכויות חיילים משוחררים בתחום התעסוקה, תוך מתן עדיפות להפנייתם ללימודי קורסים מקצועיים או לעבודה, כך גם אנשים שסיימו שירות לאומי. קבוצות נוספות שיכולות לפנות למשרד העבודה בכדי לקבל ייעוץ, הכוונה וסיוע הם מוגבלים בכושר עבודתם, תושבים חוזרים, עולים חדשים, אקדמאים בעלי תואר מוכר, ואנשים המעוניינים לעבור הליך לבחינת זכאותם לקבלת קצבת אבטלה מהמוסד לביטוח לאומי.

האם בני נוער יכולים לפנות גם כן ללשכות התעסוקה?

ברחבי הארץ בני נוער יכולים ליהנות משירות לשכות שירות התעסוקה לנוער, אשר מאפשרות לנערים ונערות בני 15 עד 18 למצוא עבודה או הכשרה, תוך הליך הרשמה, ייעוץ, ליווי ומעקב. בני הנוער מקבלים פנקס עבודה, לאחר שעברו בדיקה רפואית שמאשרת את יכולתם לעבוד. הרישום בלשכת התעסוקה לנוער יבטיחו את מימוש זכויות בן הנוער בעת קבלת העבודה ובמהלכה. כאשר בן הנוער מתקבל לעבודה, המעסיק שלו מחזיק בכרטיס שלו. לשכת התעסוקה מסייעת לבני הנוער לבחור עבודה שמקיימת את זכויותיהם, כגון שעות עבודה שמתאימות לגם, קבלת שכר מינימום לפחות, עבודה בתנאים סבירים, קיום הפסקות על פי החוק, תשלום ביטוח לאומי ועוד.


עמוד הבית | שותפים | קשר אלינו | מפת אתר | צור קשר
מצא מידע על: טופס קורות חיים | תבנית קורות חיים | קורות חיים מוכנים | הכנת קורות חיים
קורות חיים קורות חיים לדוגמא
כל הזכויות שמורות לאתר Resumes - קורות חיים