ביטח לאומי / המוסד לביטוח לאומי / דמי אבטלה

Resumes קורות חיים
קורות חיים
המוסד לביטוח לאומי
קורות חיים
קורות חיים
קורות חיים > המוסד לביטוח לאומי

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח לאומי

מי נותן דמי אבטלה וכיצד ניתן לבקשם?

מיד לאחר הפיטורין, אדם המעוניין בדמי אבטלה, חייב להתייצב בלשכת התעסוקה, אך בטרם הוא מגיע ללשכה, עליו לגשת לסניף ביטוח לאומי ולהגיש תביעה לדמי אבטלה. אדם המוגדר מובטל הוא אדם אשר רשום בלשכת התעסוקה כאדם מחוסר עבודה, והוא מתייצב בה בצורה סדירה. לא כל מחוסר עבודה נחשב מובטל, וזאת משום שחלק מהפונים ללשכת התעסוקה מועסקים במהרה, או שהם נכנסים למסלול לימודים מטעם לשכת התעסוקה.

כיצד נקבע גובה סכום דמי האבטלה?

סכום דמי האבטלה נקבע על ידי לשכת התעסוקה, בהתאם לכללים שנקבעו על ידי הביטוח הלאומי. כאשר מופסקת עבודתכם, עליכם להגיע ללשכת התעסוקה ולהצהיר על כך. דמי האבטלה יינתנו לכם בתמורה לכספים שהפרשתם כמועסקים לביטוח אבטלה, וכעת אתם מממשים את הסכום.
כאשר אתם מגיעים ללשכת התעסוקה, אתם לא מגיעים אליה כדי לחתום אבטלה, אלא כדי למצוא תעסוקה, פקידי הלשכה יקבעו לכם ימים בהם תגיעו ללשכת העבודה כדי לחפש עבודה, ובמידה ולא תמצא עבודה שמתאימה לכם, תחתמו כדי לקבל אבטלה.

חישוב הזכאות מתבצע באמצעות חישוב כולל של הסכום היומי הקובע של הביטוח הלאומי, ואחוז מסוים של שכר העובד טרם האבטלה. *חשוב לדעת – ישנה תקרה יומית בגובה מסוים, שלאחריה לא ניתן לקבל דמי אבטלה. כמו כן, זכאות לקבלת דמי אבטלה מביטוח לאומי לא ניתנת לכל אחד ואחת, יש לעמוד במספר קריטריונים כדלקמן:
- על מבקש דמי האבטלה להיות רשום בלשכת התעסוקה כמחוסר עבודה.
- על המבקש דמי אבטלה יש להתייצב באופן סדיר בימים שקבעה לו לשכת התעסוקה להתייצב ולחתום.
- מבקש העבודה יקבל דמי אבטלה במידה ולא תמצא לו עבודה שמתאימה לו מבחינת פיזית או מבחינת מקום מגוריו.

מה חשוב שתדעו על זכאותכם לקבל דמי אבטלה?

אנשים רבים לא מודעים לזכאותם לקבל דמי אבטלה במצבים מסוימים:
- אם החזקתם עסק עצמאי בעת שהתפרנסתם כשכירים, תוכלו לקבל דמי אבטלה על עבודתכם השכירה במידה ופוטרתם ממנה, וממנה ינוכו סכומים בהתאם להכנותיכם כעצמאיים.
- אם עבדתם בשתי משרות, אתם זכאים לדמי אבטלה במידה ופוטרתם מאחת מהם, גם במקביל להמשך עבודתכם בעבודה השנייה.
- כאשר אתם לומדים במסגרת הכשרה מקצועית, אתם רשאים ליהנות מדמי אבטלה, מהם ינוכו סכומים בהתאם לתשלומים אותם אתם מקבלים עבור ההכשרה.

איך מגישים את התביעה?

תביעה לדמי אבטלה מגישים במוסד לביטוח לאומי. בכל עיר או אזור יש סניף של המוסד לביטוח לאומי, ובו עליכם למלא טופס תביעה לדמי אבטלה. אם התביעה שהגשתם אושרה, לא תידרשו להגיש אותה שוב, ותעברו באופן ישיר לטיפול לשכת התעסוקה. הלשכה תעביר לביטוח הלאומי אישור חודשי אשר כולל את מספר ימי האבטלה הרשומים לזכותכם, והמוסד לביטוח לאומי יעביר לכם את כספי האבטלה.


עמוד הבית | שותפים | קשר אלינו | מפת אתר | צור קשר
מצא מידע על: טופס קורות חיים | תבנית קורות חיים | קורות חיים מוכנים | הכנת קורות חיים
קורות חיים קורות חיים לדוגמא
כל הזכויות שמורות לאתר Resumes - קורות חיים