כתיבת מכתב פיטורין – מכתב פיטורין, פיצויי פיטורין

Resumes קורות חיים
קורות חיים
מכתב פיטורים
קורות חיים
קורות חיים
קורות חיים > מכתב פיטורין

מכתב פיטורין

אתה בעל עסק ועליך לעשות את המלאכה הקשה של פיטורי אחד העובדים שלך. בין אם מדובר על עובד שהיה עמך שנים רבות ובין אם מדובר על עובד חדש יחסית, עליך לנסח את המכתב בצורה מסוימת כדי להבטיח את כבודו, זכויותיו ובסופו של דבר זכויותיך כמעסיק.

לא נעים לפטר אנשים אבל לפעמים אין ברירה. לפעמים מדובר על עובד שסרח או לא עשה את עבודתו כראוי ולפעמים מדובר על קיצוצים, בשני המקרים עליכם כמעסיקים לנסח מכתב פיטורין הוגן, מכבד וחוקי, חשוב לציין כי מעסיק שלא יספק לעובד שלו מכתב פיטורין נחשף לקנסות על סך מאות אלפי שקלים.

מדוע מכתב פיטורין חשוב?

זכותו של העובד לקבל מכתב פיטורין מהמעסיק שלו. למכתב זה משמעויות רבות מבחינת העובד, לדוגמא : ללא מכתב פיטורין העובד לא יוכל לקבל פיצויי פיטורין. הוא חשוף לכך שהמעסיק יטען כי הוא התפטר כדי להתחמק מתשלום הפיצויים במידה והוא זכאי להם. למכתב הפיטורין יש משמעות רבה גם מבחינת משרד התעסוקה, הם דורשים מכתב זה כאשר אדם מגיע אליהם לחתום אבטלה.

בנוסף לזכויות העובד, יש למכתב פיטורין משמעות חשובה לגבי הבהירות בין המעסיק לעובד. מכתב מנוסח היטב יבהיר היטב לעובד מתי עליו לעזוב את המשרד.

כיצד יש לנסח מכתב פיטורין?

נוסח מכתב הפיטורין צריך לכלול פרטים טכניים מסוימים כדי שהוא יוכל להיות קביל. ראשית, יש לכלול את תאריך הוצאת המכתב ותאריך כניסת הפיטורין לתוקף וזאת כדי להסיר את ענן הערפל סביב הפיטורין בצורה המהירה והיעילה ביותר.

נושא רגיש שמחייב טיפול עדין הוא סיום ההעסקה. רבים מהמעסיקים מעדיפים שאחרי נתינת המכתב, העובד לא ימשיך להגיע לעבודה וניתנת לו אפשרות לעבוד מהבית. אפשרות זו טובה לשני הצדדים משום שהיא נועדה להגן על העסק מפגיעות "נקמה" של העובד הפגוע וכמובן שהיא נועדה גם לשמור על כבודו האישי שכן לעובדים מפוטרים רבים לא נוח להגיע למקום העבודה לאחר הודעת הפיטורין. נושא רגיש נוסף שיש לתת לו את הדעת הוא ציון סיבת הפיטורין. כאשר מדובר על סכסוך בין המעסיק לעובד, המעסיק ימנע מפירוט סיבת הפיטורין כדי שהעובד לא יוכל לטעון שסיבת הפיטורין אינה מוצדקת. מעסיקים רבים בוחרים לא לציין את סיבת הפיטורין בשל סיבה זו ובשל העובדה שזהו אינו סעיף חובה.

כדי לסיים את המכתב בצורה הטובה ביותר, רצוי לכתוב כמה מילים טובות ולאחל לעובד דרך צלחה. אם אתם מעוניינים לסיים את המכתב בדרך טובה עוד יותר, תוכלו לכתוב לעובד מכתב המלצה כדי לסייע לו למצוא מקומות עבודה נוספים.


עמוד הבית | שותפים | קשר אלינו | מפת אתר | צור קשר
מצא מידע על: טופס קורות חיים | תבנית קורות חיים | קורות חיים מוכנים | הכנת קורות חיים
קורות חיים קורות חיים לדוגמא
כל הזכויות שמורות לאתר Resumes - קורות חיים