ראיון עבודה, הכנה לראיון עבודה, שאלות ראיון עבודה

Resumes קורות חיים
קורות חיים
ראיון עבודה
קורות חיים
קורות חיים
קורות חיים > ראיון עבודה

ראיון עבודה

אנשים נלחצים מראיונות עבודה, מדוע ? כי יש לנו צורך להוכיח את עצמנו בו בזמן שאנו משתוקקים לקבל את העובדה ופוחדים להיכשל. השילוב הקטלני של הרגשות הללו יכול להוביל להתנהגות לא רצויה בעת ראיון העבודה ועל כן רצוי להתכונן למפגש מראש, כדי להבטיח תוצאות חיוביות לאחריו.

אנשים רבים תוהים כיצד ניתן להתכונן בצורה היעילה והטובה ביותר לקראת ראיון עבודה ואין ספק שהכנה מקצועית היא הדרך הטובה ביותר, חשבו על זה כך – מדובר על ראיון שיארך במקרה הטוב עשרים דקות ובמקרה הגרוע עשר, אלו הן בדיוק אותן הדקות בהן עליכם להוכיח את עצמכם וללא לעשות טעויות שייכרתו בזיכרון המעסיק.

הכנה לראיון עבודה – אילו חברות מספקות את השירות?

חברות השמה וייעוץ בתחום התעסוקה מספקות שירותי הכנה לראיון עבודה. חברות אלו פעמים רבות יספקו לכם מגוון רחב של שירותים בתחום התעסוקה ומומלץ ביותר להגיע אליהן ממש בתחילת החיפושים אחר העבודה. חברות השמה מספקות לכם מצד אחד ראיונות עבודה איכותיים (לאחר סינון והעברת הפרטים וההתרשמות מכם למעסיק) ובנוסף מדריכה אתכם כיצד לנהוג בעת הראיון כדי להגדיל את הסיכויים לקבל את העבודה.

עשה ואל תעשה בראיון העבודה:

יש כמה דברים שממש לא כדאי לעשות בעת ראיון עבודה ונסקור כאן את החשובים ביותר. ראשית, לא רצוי להתרווח יתר על המידה ולחוש בנוח, המראיין שלכם עלול לפרש התנהגות זו כזלזול. שנית, רצוי לא להיות "סחבק" של המראיין ולנסות להצחיק אותו יתר על מידה, הומור הוא חשוב ומתאים במקומות מסוימים, אך אדם שעושה שימוש מופרז בהומור יכול להצטייר כלא רציני, מצחיק עד כמה שהוא יהיה. טעויות נפוצות נוספות של מרואיינים : הצגת תדמית מושלמת (אף אחד לא מושלם, זה יוצר רושם לא אמין), להעיר הערות למראיין, להתנשא, להלאות בפרטים לא חשובים ולספר באריכות על מקומות עבודה קודמים, ללכלכך על מקומות עבודה קודמים ועוד.

שאלות ראיון עבודה יכולות להיות מפתיעות ואפילו מתקילות ולכן חשוב להיות מוכנים אליהן. אתם לא יכולים לדעת מה ישאלו אתכם ולכן ההכנה הטובה ביותר תכלול כיסוי של כל האפשרויות. רצוי להציג בצורה הטובה ביותר את המסרים הגופניים והמילוליים שלכם. התלבשו יפה ומסודר, שבו באופן נוח, שימו לב לשפת גופכם, אל תקפצו ידיים, היו נינוחים אך זקופים. מבחינת המלל, נסו להיות בהירים, לדבר באופן ממוקד וחד אודות העבר התעסוקתי שלכם, הימנעו מסלנגים, הימנעו מלהקטין או לפאר את עצמכם יתר על המידה והדגישו את נקודות השיא בקריירה שלכם.


עמוד הבית | שותפים | קשר אלינו | מפת אתר | צור קשר
מצא מידע על: טופס קורות חיים | תבנית קורות חיים | קורות חיים מוכנים | הכנת קורות חיים
קורות חיים קורות חיים לדוגמא
כל הזכויות שמורות לאתר Resumes - קורות חיים