הכוון תעסוקתי / ייעוץ תעסוקתי

Resumes קורות חיים
קורות חיים
קורות חיים > הכוון תעסוקתי
הכוון תעסוקתי
קורות חיים

הכוון תעסוקתי

לא כולם יודעים מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים, למעשה, אנשים רבים מגיעים לגיל בו הם מוכנים ויכולים ללכת ללמוד באוניברסיטה, ואין להם מושג מה הם רוצים ללמוד. במצב כזה, רצוי לא לעשות טעויות הרות גורל ולבחור סתם כך מקצוע שמישהו מציע לכם, כי הוא מכניס כסף או כי מישהו אחר אמר לכם שהוא מעניין, רצוי לבחון בצורה מקצועית ומעמיקה במה אתם טובים, מה מתאים לכם ומה יעשיר אתכם. בסופו של דבר, בחירת מקצוע שווה לבחירת דרך חיים, ורצוי לעשות את הבחירה הנבונה כמה שיותר מוקדם. לשם כך, ישנן חברות הכוון תעסוקתי שמייעצות על סמך מקצועיותן לנתב אנשים למקצועות המתאימים להם, הכוון תעסוקתי מתאים בייחוד לאנשים שלא יודעים לאיזה נתיב לימודים לפנות, או לאנשים שחשים כי הם נמצאים בתחום שלא מספק אותם.

היכן ניתן לקבל שירותי הכוון תעסוקתי?

שירותי הכוון תעסוקתי ניתן לקבל במכללות, אוניברסיטאות, עסקים שמספקים ייעוץ עסקי ובלשכת התעסוקה. מן הסתם בלשכת העבודה השירות שניתן לכם הוא בחינם, והדבר מהווה יתרון משמעותי, אך מן הסתם שמדובר בהכוון יותר שטחי, ואם ברצונכם לדעת בצורה מעמיקה איזה מקצוע הוא המתאים לכם ביותר, ויותר מכך, לאילו לימודים לגשת, רצוי שתיגשו לחברה/גוף שמתמחה בכך.
במכללות ובאוניברסיטאות יציעו לכם הכוון תעסוקתי ברמה גבוהה, אותו תקבלו כשתגיעו למכללה כשאתם מתחבטים איזה מקצוע ללמוד. במרבית מוסדות הלימוד היום יש הכוון תעסוקתי, אך לא ניתן להשוות אותו להכוון הפרטי, הניתן לכם בצורה מקצועית על ידי חברה שעוסקת בתחום, אשר לה אין אינטרסים בתחומי הלימוד שלכם, ולכן, זוהי אולי האפשרות היקרה ביותר, אך גם המומלצת ביותר.

כיצד מתבצע הליך הכוון תעסוקתי?

הליך הכוון תעסוקתי מקצועי נעשה על ידי אנשי מקצוע שלמדו ייעוץ קריירה, בדגש על תחום התעסוקה. הכוון תעסוקתי יכול להישמע מבהיל אם לא מבינים לעומק את הכוונה שעומדת מאחוריו – מציאת מקצוע שמתאים לכם, ובו תוכלו לנצל את מירב הפוטנציאל הגלום בכם. כך למשל, יכולה להגיע להכוון תעסוקתי בחורה שלמדה חשבונאות במשך שנים, אך היא לא אוהבת את התחום, והיא לא מממשת בו את עצמה, ולקבל ייעוץ להפוך למורה. במהלך ההכוון בוחנים לעומק את כישוריכם, את ניסיון העבודה שלכם, את התחביבים שלכם ואת נתיב הקריירה שלכם עד כה. לאחר מכן תוכלו לקבל אינדיקציה לגבי תחומי הלימוד המתאימים לכם, את סוג המקצועות בהם תהיו מועילים, ומן הסתם שאלה יהיו המקצועות להם גם תתאימו.

עמוד הבית | שותפים | קשר אלינו | מפת אתר | צור קשר
מצא מידע על: טופס קורות חיים | תבנית קורות חיים | קורות חיים מוכנים | הכנת קורות חיים
קורות חיים קורות חיים לדוגמא
כל הזכויות שמורות לאתר Resumes - קורות חיים