התפטרות מהעבודה – מכתב התפטרות, כתיבת מכתב התפטרות

Resumes קורות חיים
קורות חיים
מכתב התפטרות
קורות חיים
קורות חיים
קורות חיים > מכתב התפטרות

התפטרות מהעבודה – מכתב התפטרות

אין להקל ראש בכתיבת מכתב התפטרות. אכן, פעמים רבות כאשר אנשים מחליטים על הפסקת עבודה מסיבות שונות מעוניינים לומר את אשר על לבם, אך בין אם יש על לבכם הרבה מטען ובין אם לא, חשוב שתדעו שיש נוסח מקובל לכתיבת מכתב התפטרות ורצוי לפעול על פיו.

כתיבת מכתב התפטרות צריכה לכלול הודעה רשמית על הפסקת העבודה מצדכם כמחויב על פי החוק, התייחסות אישית מצדכם לסיבת הפסקת העבודה והכנסת כל הפרטים הטכניים הדרושים כדי לזרז את הליך ההתפטרות.

כתיבת מכתב התפטרות – כללים:

ישנם כמה כללים שיכולים לסייע לכם לכתוב מכתב התפטרות יעיל ומכבד. ראשית, התחילו את המכתב במילות הערכה לארגון. נסו למצוא את המילים הנכונות שייצרו אווירה חיובית כגון : “אחרי תקופה מספקת אצלכם, החלטתי להמשיך הלאה...”

בשלב הבא, ציינו את סיבת ההתפטרות, אם זה אפשרי מבחינתכם. אם מדובר על ההתקדמות האישית שלכם או קבלת עבודה אחרת ציינו : “לאחר שנים מספקות במקום העבודה, קיבלתי הצעה שלא אוכל לסרב אליה". אם מדובר על שינוי המצב המשפחתי כתבו: “השינוי בתא המשפחתי שלי מחייב אותי לשקול מחדש את מקום עבודתי ולכן...” וכן הלאה.

בשלב הבא רצוי לציין את תאריך הפסקת העבודה, אל תשכחו שיש חוק לגבי הודעה מקדמת ועליכם לעמוד בו כשם שהמעסיק שלכם מחויב לעמוד בו, אך אם תבחרו לתת למעסיק עוד זמן כדי שיוכל למצוא עובד אחר במקומכם, הוא לא מחויב לקבל את ההצעה. רצוי לתת הודעה מוקדמת דיו ואף להציע חפיפה לממלא התפקיד אחריכם. בסוף המכתב רצוי לכתוב מילות תודה והערכה למקום התעסוקה וזאת כדי לסיים את תקופת העבודה בצורה הנעימה ביותר.

מה לא לעשות בעת כתיבת מכתב התפטרות?

מכתב התפטרות הוא לא מכתב רגיל ולכן הוא מצריך כוחות נפש רבים. אנשים רבים עוזבים מקומות עבודה כאשר בלבם מטען אותו הם מעוניינים לפרוק. במקרים כאלו, אנשים מתקשים לשמור את אשר על לבם לעצמם והם מעוניינים "להוציא הכול החוצה". הדבר אינו מומלץ שכן מכתב ההתפטרות הוא לא הכתובת הנכונה לכך. זכרו שאם אתם מעוניינים לשמור על יחסים סבירים עם מקום העבודה כדי לקבל המלצות, עליכם לשמור על יחסים תקינים.

רצוי לא לכתוב הודעת התפטרות במייל, טלפון או מסרון (sms), אלא לכתוב אותו בצורה מסודרת, להדפיס אותו ולתת אותו ביד למעסיק. הימנעו מנקמה וממילים בוטות וקשות, השתדלו לשמור על הכבוד העצמי שלכם לטוב ולרע, הימנעו מטעויות כתיב ועשו שימוש בשפה רשמית ומכובדת.


עמוד הבית | שותפים | קשר אלינו | מפת אתר | צור קשר
מצא מידע על: טופס קורות חיים | תבנית קורות חיים | קורות חיים מוכנים | הכנת קורות חיים
קורות חיים קורות חיים לדוגמא
כל הזכויות שמורות לאתר Resumes - קורות חיים